Zahájení podpůrných služeb pro přenosovou soustavu

Miroslav Rys
Miroslav Rys
02.01.2023

Po procesu úspěšné certifikace plynové kogenerační jednotky o výkonu 0,4 MWe zahájila v lednu společnost Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. poskytování podpůrných služeb výkonové rovnováhy pro českou přenosovou soustavu v rámci agregačního bloku externího partnera.

Služby výkonové rovnováhy zajišťují rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Certifikovaný zdroj elektřiny poskytuje výkonovou zálohu s garancí dosažení smluvního výkonu do 15 minut od příkazu dispečinku provozovatele přenosové soustavy. Dodržování smluvních parametrů je výzvou především pro plánování a realizaci údržby kogeneračního zdroje a na komunikaci s partnerem, který je agregátorem flexibility na českém energetickém trhu.

Pro výrobu tepla v tepelném hospodářství ve Vimperku se využívá z více než 80% biomasa z okolí města Vimperk. Zbývající potřebná tepelná energie je vyráběna ze zemního plynu nebo lehkých topných olejů na základě ekonomického vyhodnocení provozu jednotlivých zdrojů.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Teplo a Voda pod kontrolou

Chtěli by jste dostat zprávu, když Vám v areálu uniká voda z rozvodu vody či jste zapomněli vypnout vodu na zahradě? Chcete mít podrobné hodinové či denní údaje o spotřebě?…

Miroslav Rys 04.12.2020

Instalace akumulační nádoby

Ke kotelně na biomasu a ke kogenerační jednotce jsme instalovali akumulační nádobu o objemu 80 m3. Akumulační nádoba vyrovná propady výroby štěpkového kotle, které dosud musely být vykryty špičkovou kotelnou…

Miroslav Rys 22.11.2019