Zahájení podpůrných služeb pro přenosovou soustavu

Miroslav Rys
Miroslav Rys
02.01.2023

Po procesu úspěšné certifikace plynové kogenerační jednotky o výkonu 0,4 MWe zahájila v lednu společnost Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. poskytování podpůrných služeb výkonové rovnováhy pro českou přenosovou soustavu v rámci agregačního bloku externího partnera.

Služby výkonové rovnováhy zajišťují rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Certifikovaný zdroj elektřiny poskytuje výkonovou zálohu s garancí dosažení smluvního výkonu do 15 minut od příkazu dispečinku provozovatele přenosové soustavy. Dodržování smluvních parametrů je výzvou především pro plánování a realizaci údržby kogeneračního zdroje a na komunikaci s partnerem, který je agregátorem flexibility na českém energetickém trhu.

Pro výrobu tepla v tepelném hospodářství ve Vimperku se využívá z více než 80% biomasa z okolí města Vimperk. Zbývající potřebná tepelná energie je vyráběna ze zemního plynu nebo lehkých topných olejů na základě ekonomického vyhodnocení provozu jednotlivých zdrojů.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

PF 2021

Přejeme všem našim zákazníkům klidné svátky s maximální pohodou (nejen tepelnou) a vše dobré v roce 2021! S našim partnerem, Město Vimperk, budeme v příštím roce pracovat na dalších energetických…

Miroslav Rys 16.12.2020

Výměna teplovodu v ulici Luční

Děkujeme Městu Vimperk za výměnu potrubí v ulici Luční, na které jsme mohli spolupracovat. Při výměně 200 metrů trasy teplovodu ve Vimperku v ulici Luční bylo nahrazeno původní ocelové potrubí…

Miroslav Rys 03.05.2021