Zahájení podpůrných služeb pro přenosovou soustavu

Miroslav Rys
Miroslav Rys
02.01.2023

Po procesu úspěšné certifikace plynové kogenerační jednotky o výkonu 0,4 MWe zahájila v lednu společnost Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. poskytování podpůrných služeb výkonové rovnováhy pro českou přenosovou soustavu v rámci agregačního bloku externího partnera.

Služby výkonové rovnováhy zajišťují rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Certifikovaný zdroj elektřiny poskytuje výkonovou zálohu s garancí dosažení smluvního výkonu do 15 minut od příkazu dispečinku provozovatele přenosové soustavy. Dodržování smluvních parametrů je výzvou především pro plánování a realizaci údržby kogeneračního zdroje a na komunikaci s partnerem, který je agregátorem flexibility na českém energetickém trhu.

Pro výrobu tepla v tepelném hospodářství ve Vimperku se využívá z více než 80% biomasa z okolí města Vimperk. Zbývající potřebná tepelná energie je vyráběna ze zemního plynu nebo lehkých topných olejů na základě ekonomického vyhodnocení provozu jednotlivých zdrojů.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Výměna teplovodu v ulici Luční

Děkujeme Městu Vimperk za výměnu potrubí v ulici Luční, na které jsme mohli spolupracovat. Při výměně 200 metrů trasy teplovodu ve Vimperku v ulici Luční bylo nahrazeno původní ocelové potrubí…

Miroslav Rys 03.05.2021

Letní kontrola štěpkového kotle

Pustili jsme se do kontroly našeho štěpkového kotle ve spolupráci s výrobce kotel TTS z Třebíče. Přes léto vyspravíme šamotovou vyzdívku, zavaříme trhliny v dopravních cestách a doladíme a upravíme…

Miroslav Rys 10.06.2019