Zahájení podpůrných služeb pro přenosovou soustavu

Miroslav Rys
Miroslav Rys
02.01.2023

Po procesu úspěšné certifikace plynové kogenerační jednotky o výkonu 0,4 MWe zahájila v lednu společnost Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. poskytování podpůrných služeb výkonové rovnováhy pro českou přenosovou soustavu v rámci agregačního bloku externího partnera.

Služby výkonové rovnováhy zajišťují rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Certifikovaný zdroj elektřiny poskytuje výkonovou zálohu s garancí dosažení smluvního výkonu do 15 minut od příkazu dispečinku provozovatele přenosové soustavy. Dodržování smluvních parametrů je výzvou především pro plánování a realizaci údržby kogeneračního zdroje a na komunikaci s partnerem, který je agregátorem flexibility na českém energetickém trhu.

Pro výrobu tepla v tepelném hospodářství ve Vimperku se využívá z více než 80% biomasa z okolí města Vimperk. Zbývající potřebná tepelná energie je vyráběna ze zemního plynu nebo lehkých topných olejů na základě ekonomického vyhodnocení provozu jednotlivých zdrojů.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Energií ze slunce proti rostoucím cenám paliv

Uvedli jsme do provozu náš první projekt malé fotovoltaické elektrárny na bytovém domě. Pro pilotní projekt jsme zvolili bytový dům v Lenoře, kde dlouhodobě provozujeme plynovou kotelnu. Vzhledem k dramaticky rostoucím cenám…

Miroslav Rys 17.06.2022

Posilujeme náš tým!

Obsluha a údržba tepelného hospodářství Náplň práce: Obsluha kotle na biomasu včetně zavážení paliva, obsluha kogenerační jednotky, plynové kotelny, předávacích stanic a domovních plynových kotelen Práce při opravách a údržbě…

Miroslav Rys 06.03.2023