Vimperk se vytápí z 90 % z místní lesní štěpky

Miroslav Rys
Miroslav Rys
05.02.2024

V roce 2008 převzala Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. odpovědnost za dodávky tepla pro odběratele ve městě Vimperk. Od té doby investovala společnost značné prostředky a úsilí do zkvalitňování dodávek tepla, zvyšování energetické účinnosti a rozšiřování sítě teplovodů.
Biomasa je již téměř 20 let nezbytnou součástí výroby tepla ve Vimperku. Od roku 2006 je hlavní zdrojem tepla biomasový kotel o výkonu 3 MW. Na počátku roku 2024 byl uveden do provozu nový kotel na biomasu o výkonu 0,8 MW, který má zajistit potřebný výkon pro letní provoz a zimní výkonové špičky, které dosud byly řešeny kotli na LTO a zemní plyn. To znamená, že 90 % tepla je nyní vyráběno z biomasy. Tímto teplem jsou zásobeny především bytové domy a veřejné budovy města Vimperk.

Na společném setkání ve Vimperku si Adi Punz (na fotce vlevo), jednatel společnosti Energie AG Oberösterreich Bohemia GmbH, prohlédl do provozu nově uvedený kotel společně s jednatelem společnosti Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. Miroslavem Rysem.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Energií ze slunce proti rostoucím cenám paliv

Uvedli jsme do provozu náš první projekt malé fotovoltaické elektrárny na bytovém domě. Pro pilotní projekt jsme zvolili bytový dům v Lenoře, kde dlouhodobě provozujeme plynovou kotelnu. Vzhledem k dramaticky rostoucím cenám…

Miroslav Rys 17.06.2022