Vimperk se vytápí z 90 % z místní lesní štěpky

Miroslav Rys
Miroslav Rys
05.02.2024

V roce 2008 převzala Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. odpovědnost za dodávky tepla pro odběratele ve městě Vimperk. Od té doby investovala společnost značné prostředky a úsilí do zkvalitňování dodávek tepla, zvyšování energetické účinnosti a rozšiřování sítě teplovodů.
Biomasa je již téměř 20 let nezbytnou součástí výroby tepla ve Vimperku. Od roku 2006 je hlavní zdrojem tepla biomasový kotel o výkonu 3 MW. Na počátku roku 2024 byl uveden do provozu nový kotel na biomasu o výkonu 0,8 MW, který má zajistit potřebný výkon pro letní provoz a zimní výkonové špičky, které dosud byly řešeny kotli na LTO a zemní plyn. To znamená, že 90 % tepla je nyní vyráběno z biomasy. Tímto teplem jsou zásobeny především bytové domy a veřejné budovy města Vimperk.

Na společném setkání ve Vimperku si Adi Punz (na fotce vlevo), jednatel společnosti Energie AG Oberösterreich Bohemia GmbH, prohlédl do provozu nově uvedený kotel společně s jednatelem společnosti Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. Miroslavem Rysem.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Instalace akumulační nádoby

Ke kotelně na biomasu a ke kogenerační jednotce jsme instalovali akumulační nádobu o objemu 80 m3. Akumulační nádoba vyrovná propady výroby štěpkového kotle, které dosud musely být vykryty špičkovou kotelnou…

Miroslav Rys 22.11.2019