Energií ze slunce proti rostoucím cenám paliv

Miroslav Rys
Miroslav Rys
17.06.2022

Uvedli jsme do provozu náš první projekt malé fotovoltaické elektrárny na bytovém domě. Pro pilotní projekt jsme zvolili bytový dům v Lenoře, kde dlouhodobě provozujeme plynovou kotelnu. Vzhledem k dramaticky rostoucím cenám zemního plynu i elektřiny jsme se rozhodli instalovat na střechu bytového domu 4,5 kWp fotovoltaickou elektrárnu, která vyrábí elektřinu pro předehřev teplé vody a spotřebu elektřiny plynové kotelny, především oběhových čerpadel.

Energie AG Teplo Vimperk provozuje tepelné hospodářství ve Vimperku, které je příkladem správné diverzifikace paliv. Využívá teplo z biomasy, z plynové kogenerace nebo lehké topné oleje jako záložní zdroj. Energii ze slunce budeme stále více zařazovat do našeho portfolia. Pro naše zákazníky jsme připravili i produkt zřízení fotovoltaické elektrárny s garancí ceny elektřiny na dobu 15 let.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Vodovky pro prvňáčky

První zářijový den je oficiálně začátkem topné sezóny a zároveň prvním dnem pro naše školáky a školačky. Prvňáčkům přejeme co nejveselejší vykročení do školního roku. Jako malou pozornost jsme poslali…

Miroslav Rys 31.08.2021