Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
Realizace montáže kogenerační jednotky o výkonu 200 kW

Novinky

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál...

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Vimperk

1. máje 637
385 01 Vimperk

IČ: 280 88 654

DIČ: CZ 280 88 654

Telefon:
+420 724 322 335 - dispečink
+420 733 615 811 - firma

E-mail: info(et)teplo-vimperk.cz

WWW: www.teplo-vimperk.cz

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Realizace montáže kogenerační jednotky o výkonu 200 kW

V průběhu měsíců srpna a září se bude realizovat montáž jednotky o výkonu 200kWe. Jedná se o jednotku TEDOM Cento 200.

Kombinovaná výroba elektřiny a tepla, neboli kogenerace, je způsob výroby elektrické energie, při kterém se užitečným způsobem využije teplo, jež se při procesu výroby uvolňuje. Tím se dosahuje velmi vysoké účinnosti využití energie v palivu. Malé a středně velké kogenerační jednotky jsou většinou postaveny na bázi plynových spalovacích motorů. Motor otáčí generátorem, který vyrábí elektrickou energii. Teplo z chlazení motoru a ze spalin se využívá k vytápění, přípravě teplé vody nebo pro jiné účely. Elektřinu vyrobenou v kogenerační jednotce je možné použít pro vlastní spotřebu nebo ji dodávat do rozvodné sítě. V některých případech může kogenerační jednotka posloužit i jako záložní zdroj elektřiny při výpadku sítě.

Od malých jednotek převzaly kogenerační jednotky Cento hned několik výhod: řešení „vše v jednom“, nízký hluk a jednoduchou manipulaci. Mají ale vyšší výkon, a proto dovedou i více ušetřit! Výkon kogenerační jednotek se pohybuje od 50 do 5000 kW.

Ve Vimperku bude kogenerační jednotka sloužit především na pokrytí vlastní spotřeby elektrické energie štěpkového kotle a elektrostatického odlučovače. 

Koncern
Vodárenství
Teplárenství