Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
Otevřené brány kotelny ve Vimperku

Novinky

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál...

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Vimperk

1. máje 637
385 01 Vimperk

IČ: 280 88 654

DIČ: CZ 280 88 654

Telefon:
+420 724 322 335 - dispečink
+420 733 615 811 - firma

E-mail: info(et)teplo-vimperk.cz

WWW: www.teplo-vimperk.cz

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Otevřené brány kotelny ve Vimperku

Minulý týden ve středu 17.6. se otevřely brány kotelny na ulici 1.máje ve Vimperku veřejnosti. Úderem 16 hodiny přivítal v areálu návštěvníky společně s paní starostkou Ing. Jaroslavou Martanovou, jednatel společnosti Energie AG Teplo Vimperk s.r.o., Ing. Miroslav Rys. 

Úvodním slovem byli návštěvníci v krátkosti seznámeni s historií kotelny. "Teplárna byla vystavěna v areálu bývalé uhelné kotelny a její součásti. Starou kotelnu v roce 2004 nahradila plynová kotelna na ulici Luční. Výstavby plynové kotelny provázela i výměna změna systému distribuce tepla za dvoutrubkový. V roce 2006 v místě původní uhelné kotelny byla vystavěna kotelna na štěpku. V současné době je tato kotelna hlavním zdrojem energie pro přilehlé sídliště K. Weisse. 

V současné době dodává do sítě 45 000 GJ. Poté zástupci dodavatele kotle, společnosti TTS Energo s.r.o., podali zvídavým návštěvníkům odborný výklad ke konstrukci a provozu kotle na biomasu. Závěrem byla představena nová investice v rámci kotelny ve výši přes 7 Mil. Kč do elektrostatické odlučovače pevných znečišťujících látek. Posluchači byli seznámeni se základními charakteri elektrofiltru a prohlédli si množství prachu, který je tímto filtrem nově odloučen ze spalin. Díky tomuto zařízení neunikají tedy do ovzduší, ale z kotelny tak odchází mnohem čistější vzduch. Pro přibližnou představu, při provozu původního uhelného kotle do ovzduší se vypouštěly desítky tun prachu ročně, při provozu kotle na štěpku bez filtru - jednotky tun prachu ročně a od letošního roku se bude jednat už jen množství v desetinách tuny ročně.

Záruku čistého vzduchu, který bude vycházet z kotelny, daroval paní starostce ve formě poukazu na "Čistý vzduch" za Energii AG Teplo Vimperk s.r.o. jednatel Miroslav Rys. Projekt byl spolufinancován z Operačního programu životního prostředí a Evropského fondu pro regionální rozvoj. 

 

 

 

 

 

Koncern
Vodárenství
Teplárenství