Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
Teplofikace ulice 1. Máje ve Vimperku

Novinky

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál...

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Vimperk

1. máje 637
385 01 Vimperk

IČ: 280 88 654

DIČ: CZ 280 88 654

Telefon:
+420 724 322 335 - dispečink
+420 733 615 811 - firma

E-mail: info(et)teplo-vimperk.cz

WWW: www.teplo-vimperk.cz

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Teplofikace ulice 1. Máje ve Vimperku

Více než 9 milionů korun investoval správce tepelného hospodářství ve Vimperku, společnost Energie AG Teplo Vimperk s. r. o., do projektu teplofikace ulice 1.Máje ve Vimperku. V rámci současné fáze byly připojeny na tepelné hospodářství objekty Mateřské školky, Městského kulturního střediska, Národního parku Šumava, lékařský dům v čp.125, Základní škola TGM a objekt bývalého lesního učiliště v ulici Hřbitovní. Ve všech těchto objektech se nacházely plynové kotelny před koncem životnosti nebo vytápění elektrickou energií. Zároveň byla nově realizována přípojka pro Zimní stadion. Napojení výše uvedených objektů zároveň umožňuje v budoucnosti připojení i dalších menších budov soukromých majitelů na této ulici, tak jak budou dožívat jejich kotelny.

Napojení nových objektů je především pozitivním signálem pro dlouhodobou stabilitu ceny tepla a dodávek z centrálního vytápění ve Vimperku. Posledních 6 let se cena tepelné energie pohybuje stále na přibližně stejné úrovni (+/- 2%), což je nesrovnatelné s velkými výkyvy cen zemního plynu nebo elektřiny. Díky využívání dřevní štěpky z přilehlých lesů a pil pro více než 80% vyrobeného tepla je centrální vytápění nejen stabilním dodavatelem tepla pro obyvatele Vimperku, ale i přínosem pro místní hospodářství na Vimpersku. V letošním listopadu uběhlo již 5 let od převzetí tepelného hospodářství společností Energie AG. Za tuto dobu jsme rekonstruovali nebo nově vybudovali téměř 2 km předizolovaného potrubí a snížili tepelné ztráty v teplovodech na polovinu. Zároveň jsme optimalizovali provoz kotelny na štěpku tak, že jsme výrazně snížili výrobu na plynové kotelně. Dále jsme provedli množství menších úsporných opatření, které umožňovaly stabilizovat cenu tepla.

 Vzhledem k velkému množství infrastrukturních sítí a skalnatému podloží byla tato akce nejnáročnějším projektem tepelného hospodářství v posledních letech. Dokončení tohoto projektu umožňuje městu Vimperk pokračovat s celkovou rekonstrukcí dalších sítí (např. kanalizace), vozovky a chodníků v této oblasti, tak aby se ulice 1.Máje stala výstavní branou do historického centra města Vimperk, které se bude nejen vyjímat svou krásou, ale i čistým ovzduším. 

Teplofikace ulice 1. Máje Vimperk

Koncern
Vodárenství
Teplárenství