Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
I přes delší zimu v minulém roce se výdaje za teplo nezvýšily

Novinky

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál...

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Vimperk

1. máje 637
385 01 Vimperk

IČ: 280 88 654

DIČ: CZ 280 88 654

Telefon:
+420 724 322 335 - dispečink
+420 733 615 811 - firma

E-mail: info(et)teplo-vimperk.cz

WWW: www.teplo-vimperk.cz

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

I přes delší zimu v minulém roce se výdaje za teplo nezvýšily

V minulém roce byla zima velmi dlouhá a ještě na počátku dubna ve Vimperku mrzlo a ležel sníh. Přesto díky pokračujícímu zateplování průměrná spotřeba tepelné energie na vytápění a přípravu teplé vody v bytových domech ve Vimperku se téměř nezměnila a činila průměrně 0,41 GJ/m2.


Rozdíly mezi jednotlivými domy jsou však relativně výrazné, někdy i dvojnásobné. Nejlépe zateplené a zároveň nejspořivější bytové domy jsou především na sídlišti K.Weisse a některé dobře zateplené řadové bytové domy na ulici Mírová. Vyšší spotřebu než je průměr ve Vimperku mají například domy na ulici Mírová, u kterých ještě nedošlo k výměně oken, nebo domy na ulici Čelakovského. Dlouhodobě vyšší spotřebu tepla mají 4- nebo 6-bytové domy.
 
Cena tepla v roce 2013 byla 602 Kč/GJ bez DPH, což bylo mírně nižší než v roce 2012. Bohužel toto snížení ceny lidé příliš nepocitili, protože se v minulém roce mírně zvýšila daň z přidané hodnoty. Pro rok 2014 je plánovaná cena tepla stejná jako v roce 2013.
 
Cena tepla z teplárny ve Vimperku je ve srovnání s cenami zemního plynu nebo elektřiny velmi stabilní. Na konci minulého roku se teplovodní síť z teplárny rozšířila o nové odběratele na ulici 1.Máje, kteří vyměnili své již téměř dvacetileté plynové kotle za předávací stanici od teplárny, a ušetřili tím za investici do nové kotelny. Zároveň se připojili na teplárnu odběratelé, kteří využívali k vytápění drahou elektřinu.
Energie AG Teplo Vimperk, jako provozovatel tepelného hospodářství, plánuje v roce 2014 dokončení investice na ulici 1.Máje a projektovou přípravu pro dokončení výměny teplovodů na ulici Luční a Rokle, což je plánovaná investice pro rok 2015.
V dalších letech předpokládá tepelné hospodářství připojení dalších objektů dle zájmu na ulici Smetanova, Klostermannova, Palackého a 1.Máje prostřednictvím domovních nebo bytových předávacích stanic.
Energie AG provozuje nejen tepelné hospodářství, ale i menší domovní plynové kotelny nebo provádí menší instalatérské práce.
„Snažíme se našim zákazníkům pomáhat především se snižováním spotřeby tepla, za výhodných podmínek nabízíme dodávky a montáž termostatických ventilů na otopná tělesa nebo elektronické indikátory topných nákladů s dálkovým odečtem. Stále častěji se začínají v bytech prosazovat například elektronicky řízené termostatické hlavice, na kterých je možné nastavit časové programy.“

Koncern
Vodárenství
Teplárenství