Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/teplo-vimperk.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
Novinky

Novinky

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál...

Zpravodaj Energie AG

Rychlý kontakt

Energie AG Teplo Vimperk

1. máje 637
385 01 Vimperk

IČ: 280 88 654

DIČ: CZ 280 88 654

Telefon:
+420 724 322 335 - dispečink
+420 733 615 811 - firma

E-mail: info(et)teplo-vimperk.cz

WWW: www.teplo-vimperk.cz

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

V letošním roce tepelné hospodářství ve spolupráci s Městem Vimperk pokračovalo v rozšiřování teplovodní sítě ve Vimperku připojením dalších ca 500 metrů nové trasy a 11 bytových domů.

Číst dál: Rozšíření teplovodní sítě ve Vimperku

Informace o průběhu projektu teplofikace ulic Smetanova, Palackého a Klostermannova – II.etapa

Vážení!

Dovolte mi, abych Vás tímto krátce informoval o aktuálním stavu a předpokládaném dalším průběhu projektu teplofikace ulic Smetanova, Palackého a Klostermannova – II.etapa. 

Číst dál: Informace o průběhu projektu teplofikace ulic Smetanova, Palackého a Klostermannova – II.etapa

Interní školení pro pracovníky obsluhy kotelen

V úterý 19.května proběhlo interní školení pro pracovníky obsluhy kotelen všech dceřiných společností skupiny Energie AG Teplo. Pracovníci, kteří v rámci svého zaměstnání obsluhují kotelny a předávací stanice z Vimperku, Rokycan, Rakovníku a Kolína byly v rámci prohlídky provozu v Rakovníku byly detailně seznámeni s klíčovými funkcemi jednotlivých zapojených armatur, výhodami a nevýhodami různých hydraulických zapojení.

Číst dál: Interní školení pro pracovníky obsluhy kotelen

Realizace montáže kogenerační jednotky o výkonu 200 kW

V průběhu měsíců srpna a září se bude realizovat montáž jednotky o výkonu 200kWe. Jedná se o jednotku TEDOM Cento 200.

Číst dál: Realizace montáže kogenerační jednotky o výkonu 200 kW

Loňská zima snížila náklady na teplo na minimum

V minulém roce byla zima mírná a krátká a nevypadá to, že by se to mělo v březnu nějak rapidně změnit. Nejen díky mírným teplotám, ale i pokračujícímu zateplování průměrná spotřeba tepelné energie na vytápění a přípravu teplé vody v bytových domech ve Vimperku, se spotřeba snížila a činila průměrně 0,34 GJ/m2.

Číst dál: Loňská zima snížila náklady na teplo na minimum

Bytové předávací stanice

Je to již mnoho let co si obyvatelé na starém sídlišti ve Vimperku, tj. obyvatelé ulic Klostermannova, Palackého a Smetanova stěžují v zimě na kouř z komínů, který vzniká topením dřevem a uhlím v kotlích v bytech na starém sídlišti. Především pro lidi v důchodovém věku je stále obtížnější pravidelně nosit uhlí či dřevo a zatápět ve svých kotlících. Mnozí majitelé bytů vyřešili tento problém instalací elektrického vytápění, bohužel toto řešení je velmi nákladné vzhledem k vysokých fakturám za elektriku.

Číst dál: Bytové předávací stanice

Levné teplo nebývá většinou zadarmo...

Zdroj: Teplárenské sdružení ČR (st 19. 11. 2014 - Postřehy a analýzy )

Tisková informace ze dne 19. listopadu 2014: V poslední době jsou bytová družstva i ostatní vlastníci bytových objektů často oslovováni nabídkami firem, které lákají na zaručeně levnější způsoby vytápění a odpojení od tepláren. Cena tepla z domovní plynové kotelny se například u takových nabídek pohybuje zpravidla o 100 Kč/GJ níže pod cenou teplárny, což je částka, která se dobře pamatuje.

Číst dál: Levné teplo nebývá většinou zadarmo...

Burza škol

 Dne 3.10. 2016 byla naše společnost Energie AG Teplo Vimperk na Burze škol, která se  odehrávala v městském informačním středisku ve Vimperku.

Číst dál: Burza škol

Připojení nových objektů v Kolíně - Vrchlického ul.

Centrální zásobování teplem pro svůj komfort, bezpečí, a příznivou cenu s ohledem na životní prostředí je stále více v popředí pozornosti. To samozřejmě vyvolává zájem u investorů o tyto služby, které jsou nabízeny komplexně od připojení, vybudování a provozu předávací stanice či kotelny až po rozúčtování nákladů a pohotovostní službu.  Od počátku letošního roku se zrealizoval projekt připojení 3 nových obytných domů v ulici Vrchlického v Kolíně IV na rozvod dálkového vytápění od společnosti MTH Kolín. Součástí projektu bylo i osazení bytových předávacích stanic do jednotlivých bytů, a tím zvýšení komfortu pro jejich uživatele. Každý byt má vlastní měření tepla s možností zvolení si vlastního režimu vytápění i ohřevu vody.

  

 

Informace o průběhu projektu teplofikace ulic Smetanova, Palackého a Klostermannova

Informace o průběhu projektu teplofikace ulic Smetanova, Palackého a Klostermannova čtěte zde: 

Zadávací řízení akce: CZ.1.02/2.1.00/13.20446 Instalace zařízení ke snížení emisí TZL z kotel Vesko-B-Vimperk

Dne 31.10.2014 byla vyhlášena podlimitní veřejná zakázka akce:  CZ.1.02/2.1.00/13.20446 Instalace zařízení ke snížení emisí TZL z kotel Vesko-B-Vimperk.

Číst dál: Zadávací řízení akce: CZ.1.02/2.1.00/13.20446 Instalace zařízení ke snížení emisí TZL z kotel...

ERÚ zařadil CZT Vimperk mezi účinné soustavy

Energetický regulační úřad dne 29.4.2016 zveřejnil přehled účinných soustav zásobování tepelnou energií podle § 25 odst. 5 zákona č. 165/2012 Sb. a mezi účinné soustavy zařadil i soustavu ve Vimperku, což dokládá správně zvolenou strategii dodávek tepelné energie.

Teplofikace ulice 1. Máje ve Vimperku

Více než 9 milionů korun investoval správce tepelného hospodářství ve Vimperku, společnost Energie AG Teplo Vimperk s. r. o., do projektu teplofikace ulice 1.Máje ve Vimperku. V rámci současné fáze byly připojeny na tepelné hospodářství objekty Mateřské školky, Městského kulturního střediska, Národního parku Šumava, lékařský dům v čp.125, Základní škola TGM a objekt bývalého lesního učiliště v ulici Hřbitovní. Ve všech těchto objektech se nacházely plynové kotelny před koncem životnosti nebo vytápění elektrickou energií. Zároveň byla nově realizována přípojka pro Zimní stadion. Napojení výše uvedených objektů zároveň umožňuje v budoucnosti připojení i dalších menších budov soukromých majitelů na této ulici, tak jak budou dožívat jejich kotelny.

Číst dál: Teplofikace ulice 1. Máje ve Vimperku

Nové číslo Zpravodaje Duben 2016

Přinášíme Vám nejnovější dubnové číslo zpravodaje, který si můžete přečíst zde: Zpravodaj energie AG Teplo

I přes delší zimu v minulém roce se výdaje za teplo nezvýšily

V minulém roce byla zima velmi dlouhá a ještě na počátku dubna ve Vimperku mrzlo a ležel sníh. Přesto díky pokračujícímu zateplování průměrná spotřeba tepelné energie na vytápění a přípravu teplé vody v bytových domech ve Vimperku se téměř nezměnila a činila průměrně 0,41 GJ/m2.

Číst dál: I přes delší zimu v minulém roce se výdaje za teplo nezvýšily

Spotřeba tepla v roce 2015

Začátek kalendářního roku je příležitost ohlédnout se a vyhodnotit rok předcházející. V loňském roce 2015 se nám podařilo vytápět jak bytové domy, tak i další nebytové objekty bez větších odstávek, či poruch, které by mohla většina našich odběratelů zaznamenat. Kromě této takřka bezproblémové dodávky tepla se nám také podařilo nainstalovat odlučovač tuhých znečišťujících látek ze spalin ve štěpkové kotelně. Díky tomuto odlučovači se nyní několikanásobně snížilo množství vypouštěných emisí do ovzduší.

Číst dál: Spotřeba tepla v roce 2015

Vytápění v přechodovém období

Období pozdního jara a brzkého podzimu je typické proměnlivými požadavky na vytápění. U bytových domů často dochází k tomu, že někteří obyvatelé domu již nepociťují potřebu topit a jiní by si rádi ještě přitopili. Někdy jsou různé potřeby nejen v různých bytech, ale často i v rámci jedné domácnosti.

Číst dál: Vytápění v přechodovém období

Využití odpadního tepla z cementárny

Energie AG uvedla do provozu v cementárně v rakouském Kirchdorfu nový systém rekuperace odpadního tepla.

Číst dál: Využití odpadního tepla z cementárny

Hledáme nového kolegu

Energie AG Teplo Bohemia s.r.o. hledá zaměstnance na pozici technik/projektant energetických zařízení se znalostí německého jazyka.

Životopisy zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Bližší informace na tel: 725 785 500.

Otevřené brány kotelny ve Vimperku

Minulý týden ve středu 17.6. se otevřely brány kotelny na ulici 1.máje ve Vimperku veřejnosti. Úderem 16 hodiny přivítal v areálu návštěvníky společně s paní starostkou Ing. Jaroslavou Martanovou, jednatel společnosti Energie AG Teplo Vimperk s.r.o., Ing. Miroslav Rys. 

Číst dál: Otevřené brány kotelny ve Vimperku

RSS novinky

Chcete sledovat novinky z naší společnosti? Pokud chcete, aby vám nic neuniklo, můžete sledovat dění pomocí nového RSS kanálu - www.teplo-rokycany.cz/index.php?option=com_ninjarsssyndicator&feed_id=1&format=raw

Den otevřených dveří v tepelném hospodářství

Pozvánka na představení realizované investice do snížení emisí TZL v kotelně na biomasu

Ve středu 17.června od 16 hodin se otevře pro veřejnost brána kotelny na biomasu na ulici 1.máje.

Číst dál: Den otevřených dveří v tepelném hospodářství

Koncern
Vodárenství
Teplárenství